Print

Масло од семки од грејпфрут

- Го зајакнува имунитетот

- Најмоќен природен антибиотик

- 100% отстранува кандида

- Ефикасно ги согорува масните наслаги и целулитот

gumbir baner

Масло од ѓумбир

- Ги отстранува тегобите во дигестивниот систем

- Ја зголемува потенцијата

- Го намалува стресот и нервозата

kajsija bener

Масло од семки од дива кајсија

- Превенција од тумори

- Моќен природен антиоксиданс

- Ги храни косата и кожата

crno seme bener

Масло од црно семе

- Спречува алергии

- Го регулира крвниот притисок

- Го намалува нивото на

холестерол и шеќер во крвта

- Го јакне имунитетот

kajsija bener

Масло од диво оригано

- Ги спречува грипот и настинките

- Најмоќен природен антисептик

- Ефикасно ги отстранува бактериите

kajsija bener

Чај од диво оригано

- Проблеми со дишните патишта

- Инфекција на уринарниот тракт

- Гастроинтестинални проблеми

- Цревни паразити и габични инфекции

Slide background

CitroNasal

спреј за нос со масло од семки од грејпфрут

- Го олеснува дишењето

- Го разредува секретот

- Делува антибактериски и антивирусно

Slide background

CitroNasal Plus

спреј за нос со масло од семки од

грејпфрут и еукалиптус

- Помага при воспаление на синусите

- Помага при настинки и алергиски ринитис

- Чисти од прашина и загаден воздух

- Делува антибактериски и антивирусно

Slide background

CitroSeptol

спреј за грло и уста со масло од

семки од грејпфрут

- Помага при воспаленија на грлото

- Отстранува кандида во усната шуплина

- Помага при парадентоза, гингивитис и афти

Slide background

CitroSeptol Plus

спреј за грло и уста со масло од

семки од грејпфрут и еукалиптус

- Помага при воспаленија на грлото и го

- Отстранува кандида во усната шуплина

- Помага при парадентоза, гингивитис и афти

олеснува дишењето

- Го освежува здивот

Купи веднаш

Природна алтернатива за Вашето здравје

Купи веднаш

Производите побарајте ги во аптеките на Еурофарм и останатите Продажни Места

Производи по намена – листа на дејства

Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоноид делува антивирусно, антибактериски, антигфунгално и антипаразитски и го зајакнува имунитетот. Ова масло е познато како најдобар природен антибиотик и природен лек против инфекции, а истовремено е најдобар согорувач на масните наслаги.

Маслото од семки од грејпфрут се користи особено при:

 • грип, вироза, настинка;
 • гингивитис, парадентоза и афти во усната шуплина;
 • воспаление на горни и долни дишни патишта;
 • кашлица и инфекции;
 • бактериски инфекции: ешерихија коли, стрептококи, стафилококи, херпес симплекс, салмонела, листерија,
 • легионела, хеликобактер и др.;
 • ХПВ вирус и габични инфекции, особено кандида;
 • гастроинтестинални нарушувања;
 • намалување на нивото на лошиот холестерол;
 • слабеење и согорување на масните наслаги.
Повеќе…

Маслото од ѓумбир е природен антиоксиданс, кој го чисти организамот и влијае на зајакнување на имунитетот. Има изразени својства на дигестив, аналгетик, антиеметик, антисептик, карминатив, експекторант, диафоретик, нервин, афродизијак и стимулант.

Маслото од ѓумбир се користи при:

 • дигестивни тегоби (болки во желудникот, гастритис, хеликобактер, нaдуеност на цревата, грчеви);
 • мачнини и повраќање (при патување, постоперативно, постхемотераписки, кај трудници);
 • труење со храна;
 • менструални проблеми (нередовни и болни менструални циклуси);
 • импотенција и прерана ејакулација;
 • воспаление и болка на мускулите;
 • артритис и реума;
 • мигрена и главоболка;
 • респираторни проблеми (настинка, грип, кашлица, бронхит, астма);
 • стрес, депресија, нервоза.
Повеќе…

Маслото од семки од дива кајсија е еден од најмоќните природни антиоксиданси. Изобилува со витаминот Б17 (познат уште и како Амигдалин), како и со останатите витамини од групата Б (Б1, Б2, Б6), витамините А, Ц, К и Е, линолната и олеинските есенцијални масни киселини (Омега 6 и Омега 9), минерали (калиум, магнезиум, фосфор) и многу други хранливи материи.

Маслото од семка од дива кајсија се користи при:

 • превенција на тумори;
 • проблеми со астма;
 • силно изразена кашлица и бронхит;
 • проблеми со опстипација (како лаксатив)
 • егземи, дерматитис, акни и отстранување на лузни;
 • хранење на сува и повозрасна кожа;
 • губење на косата и за зајакнување на фоликулите на косата.
Повеќе…

Маслото од црно семе е најсилен природен зајакнувач на имунолошкиот систем, кој има изразено антиалергиско, антибактериско, антивирусно, антифунгално, антивоспалително, антипиретично и др. дејства. Особено се препорачува како превенција во сезона на грип и настинка. Содржи Омега 6 и Омега 9 масни киселини, потоа калциум, цинк, бакар, железо, фосфор, витамините Б1, Б2, Б3, Б6 и Б9 и други витамини и минерали, а главна состојка е Thymoquinon. Се добива со метод на ладна екстракција, 100% природно.

Маслото од црно семе се користи при:

 • автоимуни заболувања;
 • намалување на симптомите на алергии;
 • намалување на последиците од хемотерапија и зрачење;
 • дијабетис и стабилизирање на крвниот притисок;
 • детоксификација на организмот;
 • смирување на кашлица и астма;
 • покачена телесна температура;
 • ревматски и мускулноскелетни нарушувања;
 • регулирање на холестеролот, мастите и триглицеридите во крвта;
 • регулирање на работата на дигестивниот тракт;
 • невролошки пореметувања и артритис;
 • габични инфекции, псоријаза и дерматитис и др.
Повеќе…

Маслото од диво оригано е природен антиоксиданс и прочистувач, чија основна состојка карвакрол делува антивирусно, антибактериски, антигфунгално и го зајакнува имунитетот.

Маслото од диво оригано се користи при:

 • уништување на микроорганизмите кои предизвикуваат настинка и грип;
 • проблеми со дишните патишта и кашлица, го зајакнува респираторниот систем и ги разредува спазмите и бронхијалниот секрет;
 • воспаление на синусите;
 • проблеми со дигестивниот систем (дијареа, надуеност);
 • бактериски и габични инфекции: ешерихија коли, стрептококи, стафилококи, салмонела, листерија, кандида и др.
Повеќе…

Чајот од диво оригано е природен антиоксиданс и прочистувач, чија основна состојка карвакрол делува антивирусно, антибактериски, антигфунгално и го зајакнува имунитетот.

Чајот од диво оригано се користи при:

 • уништување на микроорганизмите кои предизвикуваат настинка и грип;
 • проблеми со дишните патишта и кашлица, го зајакнува респираторниот систем и ги разредува спазмите и бронхијалниот секрет;
 • воспаление на синусите;
 • проблеми со дигестивниот систем (дијареа, надуеност);
 • бактериски и габични инфекции: ешерихија коли, стрептококи, стафилококи, салмонела, листерија, кандида и др.
Повеќе…

 

CitroNasal спрејот се користи за хигиена на носните шуплини и ги чисти од инфективни агенси и честички од загаден воздух.

CitroNasal спрејот за нос е наменет пред се за најмладата популација и тоа за деца до шест години, но не е ограничено да го користат и возрасните. Предноста на овој спреј пред останатите спрејови е во тоа што CitroNasal e формулиран исклучиво од природни состојки кои не предизвикувваат зависност или алергичност.

Помага за разредување на секретот и го олеснува дишењето при настинки и грип, при проблеми со воспаление на синусите (синузитис и рино-синузитис), алергискии ринитис. Ги навлажнува носните шуплини и дејствува смирувачки и регенерирачки на надразнетата слузница.

Поседува антибактериски и антивирусен ефект благодарение на маслото од семки од грејпфрут, чија основна состојка – биофлавоноиди докажано делува антивирусно, антибактериски, антигфунгално и го зајакнува имунитетот. Особено е корисен за третирање на бактериски инфекции како што се стрептококите и стафилококите.

CitroNasal спрејот за нос може да се користи секојдневно или по потреба и без ограничување на периодот на користење.

Овој производ е исклучиво 100% природен. Не содржи глутен, ГМО, тешки метали, вештачки бои и било какви синтетички материи и стабилизатори.

Повеќе…

CitroNasal Plus спрејот за нос помага при затнатост на носот и синусите, а особено при настинки, грип и алергии.

Со смирувачките ароматични својства на маслото од еукалиптус го олеснува дишењето, ја одржува влажноста на носните шуплини и ги чисти од алергени како прашина и полен.

CitroNasal Plus спрејот за нос е наменет пред се за деца од шест годишна возраст и возрасни. Предноста на овој спреј пред останатите спрејови е во тоа што CitroNasal Plus e формулиран исклучиво од природни состојки кои не предизвикувваат зависност или алергичност.

Кај настинка и грип CitroNasal Plus помага за разредување и отстранување на вишокот на секрет во носот и го олеснува дишењето. Со антибактериските и антивирусните својства на маслото од семки од грејпфрут помага и за отстранување на бактериите и вирусите, а посебно на стрептококите и стафилококите.

Кај синузитис и ринитис CitroNasal Plus спрејот има својство на ослободување од назална конгестија и помага да се неутрализира киселоста во синусната шуплина. Дополнително, маслото од еукалиптус кое е познат антисептик и антиспазматик, со својата силна арома го олеснува отежнатото дишење предизвикано од сув или загаден воздух, што овој спреј го прави исклучително корисен во периодите кога загаденоста на воздухот е на висoко ниво.

CitroNasal Plus спрејот за нос може да се користи секојдневно или по потреба и без ограничување на периодот на користење.

Овој производ е исклучиво 100% природен. Не содржи глутен, ГМО, тешки метали, вештачки бои и било какви синтетички материи и стабилизатори.

Повеќе…

CitroSeptol спрејот помага при воспаление на грлото предизвикано од бактериски, вирусни инфекции или алергии. Се одликува со продолжено антисептичко и антиинфламаторно дејство и помага за разредување на наталожениот секрет на грлото. Дејствува смирувачки и регенерирачки на надразнетата слузница и ја олеснува сувата и интензивна кашлица. Помага и при проблеми со парадентоза и инфекции во усната шуплина.

CitroSeptol спрејот за уста и грло е единствен таков природен препарат на база на масло од семки од грејпфрут, кое има докажани антивирусни и антибактериски својства.

Овој спреј особено помага при:

– вирусни и бактериски инфекции на грлото (грип, стрептококи/фарингитис, стафилококи);

– гингивитис, парадентоза и афти во усната шуплина;

– воспаление на горни и долни дишни патишта, кашлица;

– кандида во усната шуплина;

– отежнато дишење предизвикано од сув или загаден воздух.

CitroSeptol спрејот може да се користи секојдневно или по потреба и без ограничување на периодот на користење.

Овој производ е исклучиво 100% природен. Не содржи: глутен, ГМО, тешки метали, вештачки бои и било какви синтетички материи и конзереванси.

Повеќе…

CitroSeptol Plus спрејот за уста и грло е повеќе од спреј за воспалено грло. Уникатната комбинација на состојки е дизајнирана да помогне при повеќе здравствени проблеми во устата и грлото. CitroSeptol Plus спрејот помага при воспаление на грлото предизвикано од бактериски и вирусни инфекции или алергии. Се одликува со продолжено антисептично и антиинфламаторно дејство и помага за разредување на наталожениот секрет на грлото. Дејствува смирувачки и регенерирачки на надразнетата слузница и ја олеснува сувата и интензивна кашлица. Помага при проблеми со парадентоза и инфекции во усната шуплина, како и за отворање на горните дишни патишта со смирувачките ароматични својства на маслото од еукалиптус.

CitroSeptol Plus спрејот за уста и грло е единствен таков природен препарат на база на масло од семки од грејпфрут и еукалиптус, кои имаат докажани антивирусни, антибактериски и антисептични својства.

Овој спреј особено помага при:

– вирусни и бактериски инфекции на грлото (грип, стрептококи/фарингитис, стафилококи);

– гингивитис, парадентоза и афти во усната шуплина;

– воспаление на горни и долни дишни патишта, бронхитис, астма и кашлица;

– кандида во усната шуплина;

– отежнато дишење предизвикано од сув или загаден воздух.

Дополнително, маслото од еукалиптус, кое е познат антисептик и антиспазматик, со својата силна арома го освежува здивот и го олеснува отежнатото дишење предизвикано од сув или загаден воздух, што овој спреј го прави исклучително корисен во периодите кога загаденоста на воздухот е на висoко ниво.

CitroSeptol Plus спрејот може да се користи секојдневно или по потреба и без ограничување на периодот на користење.

Овој производ е исклучиво 100% природен. Не содржи глутен, ГМО, тешки метали, вештачки бои и било какви синтетички материи и конзерванси.

Повеќе…
Купи веднаш

Природна алтернатива за Вашето здравје

Купи веднаш

Производите побарајте ги во аптеките на Еурофарм и останатите Продажни Места, или пак купете ги преку интернет www.hipermarket.mk