Органски хидролат од смрека (флорална вода)

360 ден

  • Моќен диуретик
  • Ја стимулира циркулацијата на крвта
  • Помага при мрсна кожа и коса
  • Помага при антицелулитен третман
  • Ја хидратира и подмладува кожата
  • Го смирува црвенилото на кожата


Плаќање при испорака
За нарачки до 1500 денари доставата е 130 денари,
за нарачки над 1500 денари доставата е бесплатна!
Category:

Description

Хидролатот од бобинки од смрека се употребува за:

– подобрување на циркулацијата;

– дезинфекција на кожата;

– антицелулитна масажа и третирање на стрии;

– чистење на мрсна кожа и акни на лицето;

– смирување на црвенило на кожата, егзема и помали рани;

– подмладување и регенерација на кожата;

– исфрлање на вишокот течности од организмот;

– хидратација на кожата

За третирање на мрсна кожа или коса, се нанесува директно со прскање на кожата или косата и се остава да делува до една минута, по што кожата се бриша со крпа или хартиено марамче.

За третирање на помали рани или псоријаза, се прска на самото место и се остава да се исуши.

За третирање на акни, се нанесува со помош на козметичко памукче.

За третирање на целулит или стрии, се прска на местото кое се третира и со нежна масажа се втрива во кожата.